A nagyobb portálok említették a napokban, hogy Németországban "népbetegség" a burnout szindróma, vagyis a kiégés. Magyarul ez annyit tesz, hogy az ember belefárad a folyamatos terhelésbe, munkába. Nincs is ezen semmi meglepő vagy vitatható - azt hiszem mindannyian tudjuk, hogy kapitalista rendszerünk arra épül, hogy minden munkavállalót a képességei határáig (és azon is túl) sajtol.
Ami miatt billentyűzetet ragadtam, az a HVG cikkében található:
"Szakértők szerint a betegséggel, illetve annak gyanújával ajánlatos azonnal szakorvoshoz fordulni (...)"
"Betegség"?! Mi a túróról beszélnek ezek? A kifáradás újabban betegségnek minősül a pszichiáterek szerint? Ne is mondják, már most sejtem, hogy gyógyszeres kezelést javasolnak :P
"Egyre több német vállalat foglalkozik komolyan a beosztottakat érő túlterheltség okozta stressz problémájával, annak kezelésével, illetve megelőzésével."
Hogy hogyan lehet megelőzni a tartós kifáradást? Remélem milliárdokat fognak a megfelelő orvosi kutatásokba ölni, mire rájönnek, hogy kevesebb munkával...
"Szakértők szerint nélkülözhetetlen egy olyan kikapcsolódási stratégia, amely a szabadságon, a pihenésen kívül többek között magában foglalhatja a rendszeres mozgást, a társaságot, valamint különböző formájú kulturális programokat."
Csodálkoztam volna is, ha a vállalatok a munka csökkentését javasolták volna. Nyilván a szabadidőt kell valahogy átstrukturálni.
Mi a csuda történt ezzel a világgal, hogy egyre többen tesznek úgy, mintha síkhülyék lennének? Újabban a kutatások egyre nagyobb része irányul ilyen idiótaságokra, amikre a helyes választ egy hatéves gyerek vagy egy birkák között megvénült parasztbácsi is kapásból mondja - sőt, nem is érti, hogy mi ebben a kérdés.
Érdemes ilyen kutatásokba milliárdokat ölni?
Hm, hát ez is egy elég hülye kérdés volt :)
Eddig 3 komment érkezett
- 1. Manu
2011. 09. 29. 19:48"Hogy hogyan lehet megelőzni a tartós kifáradást? Remélem milliárdokat fognak a megfelelő orvosi kutatásokba ölni, mire rájönnek, hogy kevesebb munkával..."
Ugyan. Akkor hogy adnák el a rengeteg antidepresszánst? Megdöbbentő, hogy hányan szednek valamilyen dilibogyót a "depressziójukra" és milyen fiatal korban elkezdik már. Az átlagember, a családtag meg ilyen cikkekből szerzi az ismereteket, és egyenesen küldi a családtagot a dokihoz, ha bármilyen élethelyzeti baja van. Mert ezt hallja mindenütt: "Forduljunk szakemberhez!" A szakember meg arra van, hogy felírja az antidepresszánst meg "feszültségoldót", hiszen a betegséget gyógyszerrel kell kezelni. Így a gyógyszergyárak is jól járnak. De komolyan: épp ezért kell mindenből betegséget csinálni.
- 2. infiniium
2011. 09. 30. 13:19Ez olyasmi mint a női agy racionalizálós folyamata. Nem azért hagytam el/csaltam meg/vágtam le neki/öltem meg, mert egy ribanc/őrült vagyok, hanem mert csinálta/nem csinálta/nem elégített ki/blabla.
Nem azért égnek ki az emberek, mert túlhajtják őket, hanem mert <illessz be bármilyen baromságot>. - 3. Abszolút Igazság
2011. 10. 01. 0:16@infiniium: Ez nem női agy kérdése. Általános emberi tulajdonság, hogy akármit is tesz, önmaga előtt helyesnek tartja és valahogy megindokolja. Az más kérdés, hogy a nők nem tudnak olyan logikus (ál)magyarázatokat adni a hülyeségeikre, ezért gyakrabban buknak le vele :-)
Utolsó kommentek