HTML

Deansdale

Férfiszféra: antifeminizmus, nőzés, satöbbi. Ja, és táplálkozás.

Utolsó kommentek

  • _Bubba4400: @Fuluska: Heartiste a GAB-en posztol a 2019-es lelövés óta: gab.com/kingofallnads A doxxolás megtörtént jóval korábban, 2009-ben Lady Raine nevű feminista blogger buktatta le hogy ki ő, képekkel, ... (2025.02.22. 07:11) A cél a fehér emberek tönkretétele
  • GABOR2: A fejetetejére fordult gépnél is DEI conformed... Valami éppencsak végzet női pilota is ott volt a fülkében. Bár tán nem ő volt, vagy lett volna a főpilota, de úgy hallottam, hogy tán átengedték nek... (2025.02.22. 00:30) A cél a fehér emberek tönkretétele
  • GABOR2: www.youtube.com/shorts/JRwNiFYqutM (2025.02.22. 00:24) A cél a fehér emberek tönkretétele
  • Fuluska: @valis47: Igen, itthon is népszerű volt, még Dancsó is foglalkozott vele. Érdekes, hogy a világsajtó egyként zárt össze ellene, ez jár az igazmondóknak. Nem mondanám szimpatikus figurának, a stílusa... (2025.02.21. 17:00) A cél a fehér emberek tönkretétele
  • valis47: @Fuluska: Állítólag Andrew Tate-nek nálunk is akadtak követői a Z- és alfagenerációban, bár én csak a libsi sopánkodásból tudom, hogy esetleg tényleg. (2025.02.21. 16:18) A cél a fehér emberek tönkretétele
  • Utolsó 20

Pingvin

2024.11.17. 10:17 Deansdale

A sorozat érdekesen indul, de aztán szétesik, több szempontból is. Egyrészt az ismétlődő múltbanézés unalmas, nihilista, és rengeteg időt elvisz, másrészt az idő előrehaladtával egyre inkább előtérbe kerül, s végül főszerepet kap az elmebetegség. Oké, hogy Batman gonosz ellenfelei általában kissé hibbantak, de egy realisztikus sorozatban a tébolyultság nem bájos és nem szórakoztató és nem izgalmas. Heath Ledger Jokere egynek jó volt, de igazából ő sem volt elmebeteg a szó orvosi értelmében, csak pszichopata, ami bűnözőknél gyakorlatilag elvárt jellemző a szórakoztatóiparban.

Az első néhány epizód arra fókuszál, hogy Pingvin matat a maffiavilágban, és ez teljesen frankó - van pár érdekes fordulat, izgalom, satöbbi. A sorozat második fele viszont arról szól, hogy főhősünk a demenciában és egyéb különböző lelki traumákban szenvedő, féléber elmeállapotú édesanyjával szalontáncol, ami egy rakás szar. És valahol útközben beindulnak a múltbarévedések, amik dögunalmasak, mert megtörik a jelenben játszódó történetet de nem adnak hozzá semmit, vagy legalábbis semmi olyat ami futó sztorit más megvilágításba helyezné - azt meg bocsi, leszarom, hogy árnyalni akarják egy karakter jellemét vagy hátterét, és ezt szénné csépelt sablonokkal képzelik el. Tudjuk, a gonosz nem is gonosz, csak valaki mások gonoszak voltak vele régebben, úgyhogy tulajdonképpen izé, szimpatizáljunk a gyilkosokkal, mer' szegény gyilkosok. Ez nálam nem válik be, különösen ha kontármódra csinálják. Az meg végképp kapufa, ha egy elmebeteg karakter elmebetegségét követik nyomon, és az a legvégső tévés apokalipszis amikor szinte minden karakter elmebeteg és mindegyikük elmebetegségét "árnyalni" akarják 10-20-30 perces betétekkel amik 10-20-30 évvel korábban játszódnak és senkit nem érdekelnek. Ja, vicces módon a főhőst - aki amúgy relatíve normálisnak tűnik - szintén megáldották egy ilyen mellékszállal, amiben ő is elmebeteg pszichopata.

Az utolsó epizód majdnem nézhetetlen, legalább negyed órán át 3 ütődött próbál verbálisan birkózni egymással egy flashback témáján lovagolva, miközben amúgy a logikus az lenne, és a racionális világban az is történne, hogy akinél épp ott a lehetőség az simán lepuffantaná az ellenfelét. Egy különösen elb*szott példája ez a gonosz főellenség értelmetlen monológjának amivel csak az időt húzza és a saját bukását készíti elő. Az utolsó jelenet amit az epizód végén megnéztem pedig felháborítóan szar, úgyhogy le is állítottam a műsort, így nem tudom van-e még azután bármi más - mondjuk valami még nagyobb hülyeség.

Ráadásul a sorozat végére még becsempésztek egy kis woke üzenetet is, a bűnözővilág fellázad az "elnyomás" ellen, a szegény gyilkosok és dílerek egy proletárfelkelésben a saját vezetőik ellen fordulnak.

Összességében azt lehet mondani, hogy egy jó maffia-kriminek indul a Pingvin, de egy otromba elmekórtani pszicho-horror hülyeségként fejeződik be. A színészi alakítások alapjában véve jók, bár a női főellenség inkább a buggyant liba szerepében jeleskedik, a keménytökű maffiavezért nem túl hihetően alakítja. A technikai részletek okésak, díszlet meg jelmez meg CGI rendben van, dehát egy értelmes ember nem ezekért ül képernyő elé.

Amiért a téma írásra ragadott az elsősorban az, hogy sokan hasraestek ettől a sorozattól, pl. a youtube-szerte ismert Critical Drinker kifejezetten ajánlja. Szerintem ez kisebbrészt annak köszönhető, hogy a jó indítás után csak lassan, ügyesen vált szarrá a sorozat, amikor a nézők nagy részénél már megvolt az érzelmi kötődés, nagyobbrészt meg annak a jelenségnek, hogy egy bizonyos típusú történetmesélésnél a nézők zöme képtelen objektíven ítélni. Valami olyasmi ez, hogy ha a hangulat zord és rideg, a színészi alakítások felfokozottan feldúlt arcúak és elmélyült tekintetűek, a történetben pedig erős a konfliktus vagy nyílt az erőszak, akkor sokan hipnotizáltan bámulják a képernyőt és meg vannak győződve hogy valami minőségit látnak - akkor is ha amúgy a sztori értelmetlen és nihilista, a karakterek logikátlanul cselekszenek, a mondanivaló pocsék, ésatöbbi. Ilyen volt a Vérző olaj c. film is (There will be blood), ha az ember jobban belegondol akkor a történet nudli, de mégis imádták a népek, mert sötét a hangulat, Daniel Day-Lewis pedig eltorzult arccal üvölt és dühében üt is. 10/10, két oszkár, lol. De ide sorolható az Ex Machina is, abban is a komoly & sötét tónus vitte el a hátán a gyermeteg sztorit.

Szerintem a Pingvin esetében is ez a szitu - a másfél kiló smink mögött Colin Farrell nagyon komolyan néz, tehát ez egy jó sztori, és aki máshogy gondolja az szimplán "nem érti", lol.

Most ugrott be, az is közrejátszhat ebben a jelenségben, hogy manapság annyira gyenge az általános felhozatal, hogy már a középszerű vackokat is isteníti a nép, hiszen magasan kiemelkednek a fostengerből :\ Ezt mondjuk aláírom a Pingvinnek, hogy az egyéb 2024-es szórakoztatóipari termékekhez viszonyítva egész jó, csakhát szomorú, hogy ez a valóságban annyit tesz, az összes többivel Guantanamóban kínozzák az arabokat és az ENSZ tárgyalja hogy emberiség elleni bűncselekménynek minősítik őket. Mindazonáltal a kritikusoktól kicsit többet vártam, főleg a részegesektől.

17 komment

Címkék: filmkritika

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Deansdale 2024.11.17. 10:27:49

Volt egy olyan gondolatom is, de a cikk közzététele után inkább már nem szerkesztem bele, hogy ebből a sorozatból egy sokkal jobb mozifilmet lehetne ollózni: az anyai és testvéri szálakat amennyire a történet elbírja amputálni kellene, az antifőhősnő háttérsztorija is kuka, meg sok egyéb szösz és vattacukor is kivágható, és akkor a maradék egy jó tempójú, értelmes maffiakrimi lehetne. Cirka 5-10 perc hozzáadott újraforgatással pedig kifejezetten kurvajó mozifilm lenne, milliárdos bevétellel.

Madarász Henrik 2024.11.18. 00:00:07

@Deansdale: Most elképzeltem, milyen lenne ha te lennél egy filmstudió tulajdonosa, milyen jó filmek készülhetnének. Elvégre ma már sokkal jobb a technikai háttér mint mondjuk 40 éve, két dolog kellene, a woke mocskot eltakarítani és jó forgatókönyveket írni. Ez nem lenne olyan nehéz, hiszen rengeteg jó könyv van, ami alapanyag lehetne, nem kellene folyton folytatásokat gyártani.

Deansdale 2024.11.18. 00:47:29

@Madarász Henrik: Az igazi tehetségek manapság youtube csatornákat futtatnak, a filmstúdiókban jóformán csak hülyék ülnek. Erre persze sokan reagálhatják, hogy az én hozzáállásom pökhendi, de meg lehet nézni az olyan filmeket mint pl. a Terminator 2, egy teljesen más minőséget képviselnek mint a modern felhozatal. Manapság ha évente 1-2 film csak megközelíti azt a szintet már örülhetünk. Holott elvileg semmi akadálya nincs, hogy tehetséges emberek százszámra gyártsanak jó filmeket. Ehelyett csak a szemét ömlik a futószalagokról.

Madarász Henrik 2024.11.18. 01:02:45

@Deansdale: Nekem az volt megdöbbentő 1-2 éve, hogy amikor valami buzi témában támadták az alkalmazottak a Disney woke vezetését, a gócpont a rajzfilmes részleg volt. Elvileg a rajzfilmek célcsoportjai a gyerekek, erre az ottani filmkészítők közt hemzsegnek az aberráltak.

valis47 2024.11.18. 13:23:47

@Madarász Henrik: Ez nem újdonság. A Nickelodeon is tele volt aberrálttal, mint kiderült. Már a 90-es években.

Madarász Henrik 2024.11.18. 14:48:44

@valis47: Azért valahol undorító, hogy ahelyett hogy meghúznák magukat, folyton a gyerekek közelébe akarnak kerülni és reklámozni köztük a beteg hajlamaikat.

Mattka85 2024.11.19. 09:53:25

A közpészerű filmek műremeknek tűnnek azután a rakás trágya után, amit Hollywood 2024-ben kiokádott magából. Összvissz ennyi. Critical Drinker meg a többi YT kritikus meg megpróbálja elkerülni az 'örök nyavalygó' internetes billogát...

Frederick2 2024.12.28. 08:43:51

@Deansdale:

"De ide sorolható az Ex Machina is, abban is a komoly & sötét tónus vitte el a hátán a gyermeteg sztorit."

Mármint erre gondolsz?
port.hu/adatlap/film/tv/ex-machina-ex-machina/movie-158397

Nekem tetszett a film. De tény, nem néztem újra azóta. És annyira nincs is kedvem hozzá. Olyan egyszer nézhető kategória.

Az volt vele a problémád, hogy újra felhasználta az "emberférfi beleszeret a robot nőbe" témát?

Deansdale 2024.12.28. 10:08:20

@Frederick2: Az egész sztori minden elemével irracionálisnak tűnt. Az idióta különc milliárdos aki meghív valami random flótást hogy tesztelje a szuper robotnőjét, aki amúgy szemmel láthatóan robot, és vannak nála emberibb kinézetű androidjai is... A kretén meg persze "beleszeret" egy robotba mert nem képes ésszel fogni, hogy a robotfejben nincs tudat, csak programozás. Aztán meg nyilván mindenkit lemészárol a robot, mer' csak. Eh. Igazából jó lett volna egy átlagos b-kategóriás sci-finek, engem az lepett meg, hogy sokan mennyire hasraestek tőle, hogy ez aztán a szuperintelligens sztori, 10/10, hat oszkár.

Frederick2 2024.12.28. 11:03:08

@Deansdale: Ezeket a filmeket olyan jól ki lehetne parodizálni, a hibáik alapján! :D:P

A főszereplő meg tényleg mekkora kretén! Ezek a thrillerek lassan átmennek vígjátéba! :D

"engem az lepett meg, hogy sokan mennyire hasraestek tőle, hogy ez aztán a szuperintelligens sztori, 10/10, hat oszkár."

A korszellem miatt van. Mostanában nyomatják a transzhumanizmust, és illik tőle hanyatt esni! Meghosszabbítható mesterségesen az emberi élet? Elérhető a 150 év korhatár? Mesterségesen fenn tarthatom a szépségemet és a fiatalságomat nyugdíjas koromra is? Nadejó! Még messzebb juthatunk az űrbe? Konolizálhatjuk a Marsot, mint a scifi regényekben és filmekben? Dekibaszottjó! Emberi robotok! Robotkutya, de aranyos! Csúcsra járatott mesterséges intelligencia! Digitális állampolgárság! Digitálisan elintézhetek mindent! Überfaszakirályság! Éljen az életünket jobbá tevő technológia!

Az amerikai filmgyártás pedig reagál erre a trendre. Figyeld meg, milyen sok ilyen tematikájú film jelent meg az elmúlt években! És még milyen sok lesz!

Frederick2 2024.12.28. 11:12:02

@Mattka85: @Deansdale: Nemrégiben pótoltam be a Sonic 1-et és 2-öt. Tetszett. A 2. rész még jobb is lett, mint az első. Persze, mindkét résznek vannak gyengeségei, de mivel elszórakoztattak, elnézem nekik. Van bennük lélek. Érződik, hogy akik készítették a két filmet, szeretik a Sonic franchise-t. Meghozták a kedvem a 3. részhez is.

Jim Carrey ismét vállalta a 3. részben Robotnyik szerepét. Az volt az érve, hogy szereti a karaktert. Ezt csak azért írom, mert mindkét filmben érződött, hogy azonosult a főgonosz karakterével. Dolgozott azon, hogy jól megformálja a karakterét. Kicsit féltem attól, hogy itt is olyan borzalmasan hozza a negatív fő karaktert, mint a Lemony Snicket-ben (Olaf gróf), de szerencsére itt nem hozta azt a borzalmas ripacskodást. Voltak poénok, amiken nevettem. Minden jelenetet élveztem, amikor ő volt a képernyőn. Igazából Jim Carrey miatt néztem meg a filmet, és tényleg jó volt látni a képernyőn, a szinkronhangja, Kerekes József pedig szintén remekelt!

A franchise olyan karakterei, mint Sonic, Knuckles és Miles, szintén nem voltak lélektelenek. Szinte éltek a képernyőn. Minden karakternek volt jelleme és jellemfejlődése. Az egymás közötti dialógusok is jók voltak. Az általuk hozott humor nem mindig működött, de nem volt vészes.

A hozzájuk rendelt mellékkarakterekkel sem volt igazán gondom. Kiemelkedő egyik sem volt igazán. Hozták a kötelezőt.

Azt nem mondanám, hogy pozitív meglepetés volt. Sok helyről visszahallottam, hogy korrekt alkotás lett. Az is volt. Nálam az első rész 10/7, a második rész 10/8. Mindenképpen megnézem a 3. részt is. Sőt, valószínűleg lesz majd olyan is, hogy újra nézem a két filmet.

Mindezt csak azért írom (amellett hogy reklámot csinálok a két filmnek), mert van valami szomorú abban, hogy mostanában megnéztem egy tucatnyi az utóbbi évben készült krimit, vígjátékot és akciófilmet, amik közül egyik sem hajt az újranézésre, míg a komolytalanabb, elvicceskedett daraboknál meg tervbe van véve az újranézés.

Sonic 1 és 2, A gyilkos járat, Abigail - ezek azok, amiket még valamikor újra nézek, csak hát egyik film sem az a komoly darab! Úgy látszik, manapság az amcsi filmgyártás is akkor élvezhető igazán, ha nem veszi magát komolyan, mondhatni tréfára veszi magát!

Deansdale 2024.12.28. 11:20:55

@Frederick2: Most hogy Musk Trump haverjaként gyakorlatilag bármit megtehet 4 évig, lehet hogy a transzhumanista törekvései is kapnak egy extra lendületet. Az már régi hír, hogy emberi agyba akar chipet ültetni, már javában folynak a kísérletek is, most felgyorsulhat a folyamat. Ha igen, az rosszabb lehet mint bármilyen horror :\

Amúgy általánosságban véve értem én, hogy az emberek egy része túl akar nőni a korlátain, de mint magánember ezt igazából hibának látom, túlzott egoizmusnak, bizonyos elemeit kóros mértékű halálfélelemnek. A hideg ráz a híres youtuber faszitól is, akinek abszolút megszállottsága az életét meghosszabbítani, annyira, hogy közben szerintem nem is él, napi 24 órában az élethosszítást tolja. Ennek mi értelme...?
www.youtube.com/@BryanJohnson/videos

A korlátok túlnövésére megvan a normális, évezredek óta létező módszer, a lelki-szellemi fejlődés, meditáció, satöbbi. Szerintem például az éber álmodást megtanulni egymilliószor hasznosabb és értelmesebb, mint chipet tetetni az ember agyába, vagy marékszám tömni a kapszulákat a hosszabb élet reményében.

Frederick2 2024.12.28. 11:32:01

@Deansdale: "Amiért a téma írásra ragadott az elsősorban az, hogy sokan hasraestek ettől a sorozattól, pl. a youtube-szerte ismert Critical Drinker kifejezetten ajánlja." (...) "Most ugrott be, az is közrejátszhat ebben a jelenségben, hogy manapság annyira gyenge az általános felhozatal, hogy már a középszerű vackokat is isteníti a nép, hiszen magasan kiemelkednek a fostengerből."

Szerintem jobb, ha az ember elfogadja azt, hogy az YT-re videót gyártó videósok, vagyis youtuberek ugyanolyan hétköznapi emberek, mint mi. Akármennyire is népszerűek ezek az emberek, nem szabad őket többnek gondolni magunknál, mert ugyanolyan átlagemberek ugyanolyan átlagvéleménnyel.

Én pont a mai nap futottam bele egy videóba, ahol a Pimp thy Mind 2024 egyik legjobb filmjének nevezte az Alien: Romulus-t. Egy olyan Alien-filmet, ami bár nézhető, de nem éri el a sokak által szidott (általam egyébként kedvelt) Alien 3-at. Azért ez fájdalmas...

Alien Romulus Kibeszélő (Spoileres)
www.youtube.com/watch?v=l0sHv3pVktk

1 órás videó, de érdemes végighallgatni főzés, gépszerelés vagy egyéb meló közben, mert jól elmondja, miért nem érdemli meg azt a dicséretet a film, amiket kap mostanában a kritikusoktól. Spoileres, vagyis ha valaki nem látta, de szeretné megnézni, az még várjon vele!

Deansdale 2024.12.28. 11:35:38

@Frederick2: Hát, a Sonic franchise nálam valahogy kimaradt, talán azért mert gyerekként nem játszottam a játékokkal, így a filmeket sem néztem meg. De én is csak jót hallottam róluk, főleg hogy az első szar design után mertek hallgatni a rajongókra és újracsinálták az egészet, ami manapság extra dícséretes.

"manapság az amcsi filmgyártás is akkor élvezhető igazán, ha nem veszi magát komolyan"

Borzasztó, hogy mennyire beszart a szórakoztatóipar - én a torrentoldalakon folyamatosan nézem hogy mi jön ki, és a 95%-a olyan hulladék amit akkor se néznék meg ha fizetnének érte, és a maradék 5% is zömében selejt ilyen-olyan okok miatt. Pl. a woke munkaerő-felvételi szokások miatt tehetségtelen kretének kerülnek mindenhová, de az sem segít, hogy manapság szinte már csak franchise-filmeket forgatnak, vagy hogy a pénzt adó stúdiók által kijelölt bizottságok kontrollálnak mindent, a forgatókönyvíróknak és rendezőknek sokszor kuss a neve. Egy rakat szarból kell kikaparni azt a pár gyöngyöt évente, amit lehet :| Át is álltam arra, hogy alapból csak animét fogyasztok, és csak akkor nézek új nyugati filmet ha valami meggyőző okot adnak rá.

Frederick2 2024.12.28. 11:36:49

@Deansdale: Fontos a technológiához való egészséges hozzáállás. Nem szeretem sem a túltolt pesszimizmust (a technológia rossz, az ördögtől való), sem a túltolt optimizmust (a technológia jó, minden problémára a megoldás, a messiás). Tudni kell hozzá egészségesen alkalmazkodni, és megfelelően használni. Sem az elzárkózás, sem a túltolt használat nem jó. A lényeg az arany középút.

Azzal is egyetértek, hogy a lelki-szellemi fejlődés, a meditáció és társai sokkal inkább eljuttatják az embert egy magasabb állapotba, mint a technika.

Frederick2 2024.12.29. 17:15:25

@Deansdale: Még van egy megjegyzésem az írásodhoz. Bár nem tudom, így szilveszter és újév közeledtével mennyi kedved van még filmekről beszélgetni. :)

Én azt tapasztalom már jó ideje, hogy ma a modern sorozatok többsége már nem egy műfaj szabályainak igyekeznek megfelelni, hanem egyszerre több műfajt próbálnak meglovagolni. Érthetőbben szólva: míg a régi sorozatok besorolhatók voltak egy vagy két műfajba, addig az új sorozatok igyekeznek 5-6 műfajnak is megfelelni.

Én ezért hagytam abba pár epizód után a Castle sorozatot. Az még oké, hogy igyekszik krimi lenni, igyekszik romantikus sorozat lenni (Richard és Kate), igyekszik vígjáték lenni. Az kifejezetten tetszett, hogy egy-egy epizód reagál más műfajokra is (pl. western, steampunk, horror).

Ami nálam kivágta a biztosítékot, hogy még mindezek mellett megpróbált családi sorozat is lenni, gondolok itt azokra a jelenetekre, amikor Castle családjára összpontosít, elsősorban az anyjára és a lányára. Egyszerűen azon kaptam magam, hogy engem nem érdekel Castle-nak a viszonya az anyjával és a lányával, hogy ki udvarol az anyjának, és hogyan éli meg a lánya a kamaszkorát stb. Ami még inkább elidegenített ettől, hogy kb. egy nagyon régi családi sorozat, a "Bír-lak" stílusát idézte egy-egy jelenet. Például volt egy jelenet, amikor Castle benyit a nappaliba, és az a látvány fogadja, hogy az anyja idétlenül, törökülésben meditál az asztalon, a lánya meg kétségbeesetten keresi a tengerimalacát, szegény Castle pedig nem tud mit kezdeni a helyzettel. Ez volt a poén. Én itt fogtam a távirányítót, és lekapcsoltam a TV-t.

A Castle-nak vannak erősségei, de nem tud megfelelni mindegyik műfaji elvárásnak. Krimiként szórakoztató. Vígjátéknak is elmegy, sülnek el benne jó poénok. A romantikus rész tolerálható. Egy-egy epizód jól reagál egy-egy műfajra (pl. a westernes rész kifejezetten jól sikerült). Viszont a családi részek engem kizökkentenek.

Na, szerintem te így jártál ezzel a Pingvinnel! Nézzük az idézeteket!

"az idő előrehaladtával egyre inkább előtérbe kerül, s végül főszerepet kap az elmebetegség."

"A sorozat második fele viszont arról szól, hogy főhősünk a demenciában és egyéb különböző lelki traumákban szenvedő, féléber elmeállapotú édesanyjával szalontáncol"

"Az meg végképp kapufa, ha egy elmebeteg karakter elmebetegségét követik nyomon, és az a legvégső tévés apokalipszis amikor szinte minden karakter elmebeteg és mindegyikük elmebetegségét "árnyalni" akarják 10-20-30 perces betétekkel amik 10-20-30 évvel korábban játszódnak és senkit nem érdekelnek."

"Összességében azt lehet mondani, hogy egy jó maffia-kriminek indul a Pingvin, de egy otromba elmekórtani pszicho-horror hülyeségként fejeződik be."

Az derül ki a soraidból, hogy ez a sorozat egyszerre akart krimi, thriller, horror, akció, gengszter és lélektani dráma sorozat lenni. A lélektani dráma rész pedig egyrészt rosszul sikerült, másrészt elrontotta azt, hogy a sorozat megfeleljen a többi műfaji sajátosságnak is.

Amúgy ez a lélektani tematika jól működik egy filmdráma esetében. Bár ott is azokat tudom elfogadni, ami nem értékrelativista, vagyis arról szól, hogy a főszereplő miként küzdi le a saját démonjait. Más műfajokkal keverve viszont nem biztos, hogy annyira működik.

Az is belejátszhat, hogy az amerikai kultúrára hosszú ideje nagy hatással van a skandináv kultúra, gondolok itt a regényirodalomra és a filmművészetre. A skandináv filmművészet terén a filmdrámák, a krimik, a romantikus filmek, de még a vígjátékok is; a skandináv regényirodalom terén szintén a drámák, a krimik, a vígjátékok, a romantikus művek előszeretettel használják, elég nagy dózisban a borongós lélektani ábrázolást. Már amúgy a skandinávok is túltolják. Mindenesetre észrevettem, hogy egyes amerikai rendezők, forgatókönyvírók és regényírók jó ideje követik a skandináv mintát, már ami a zord és sötét lélektani elemek használatát illetti.

Hát jól belenyúltál!

Deansdale 2024.12.29. 17:57:01

@Frederick2: "A lélektani dráma rész pedig egyrészt rosszul sikerült, másrészt elrontotta azt, hogy a sorozat megfeleljen a többi műfaji sajátosságnak is."

Egen, ha megmaradnak "egyszerű" maffiakriminek akkor sokkal többre mentek volna. Mondjuk sokan így is szeretik, de nekem ökölbe szorul a talpam az undortól amikor egy felnőtt tömeg- és testvérgyilkos a saját demens édesanyjával lassúzik, amit persze magyarázhatnak a filmkészítők bárhogy, azért mégiscsak ödipusz-gyanús a téma, és az ilyesmi engem nem szórakoztat. Talán velem van a baj, nem vagyok eléggé modern.

"előszeretettel használják, elég nagy dózisban a borongós lélektani ábrázolást"

A depresszív "szórakoztatást" sem bírom már, ahhoz talán nem vagyok eléggé emós :) Probléma van az életben is elég, de ha nincs, annál jobb, úgyhogy ha leülök valamit megnézni vagy játszani, akkor nem borongani akarok, hanem szórakozni.
süti beállítások módosítása