Egy 8.000 oltatlan gyermeket az általános népességhez (vagyis az oltottakhoz) hasonlító német tanulmány szerint az oltott gyermekek szinte minden létező betegséget és rendellenességet nagyjából kétszer gyakrabban kapnak el, mint az oltatlanok. Az adatok szerint az oltott gyerekeknek 2,5-szer nagyobb esélyük van migrénre, allergiákra és autizmusra, 5-szörös asztmára, és 8-szoros esélyük hiperaktivitásra.
Más források arról beszélnek, hogy bár az USA világelső az oltásokban (26 adagnyit osztanak ki fejenként még az első szülinap előtt), az 1 éves kor előtt bekövetkező gyermekhalálozások tekintetében egy 34 országból álló lista utolsó (=legrosszabb) helyén áll, többek között Kubát is udvariasan maga elé engedve.
...ami egyébként nem is csoda, tekintve, hogy az oltások rendszerint a következő hozzáadott anyagokat tartalmazzák az amerikai egészségügyi minisztérium szerint: alumínium, higany, formaldehid, ésatöbbi.
Homokdűne 2013.01.15. 17:31:20
Erre fogják amúgy az oltáspártiak azt mondani, hogy "véletlen" (a tanulmányban szereplő elég egyértelmű adatok).
daphne foglalt 2013.01.24. 10:44:12
Deansdale 2013.01.24. 13:17:57
A magánvéleményem az, hogy az oltások 1-2 kivétellel legalább annyit ártanak mint használnak, vagyis vissza kéne szorítani a számukat a tényleg szükségesekre. Azoknál pedig sokkal szigorúbb előírásokat kell alkalmazni a tartalmukat tekintve: semmi higany, semmi alumínium, stb.
Bobemara 2013.01.27. 21:15:59
Felteszem a kérdést: amennyiben a trópusokra utaznál, elmennél kolera, tífusz, meg mittoménmi oltás nélkül?
Abban egyet értünk, hogy az oltóanyag egyéb összetevőit gondosabban kell megválogatni.
Deansdale 2013.01.28. 08:03:42
Láttam valahol régebben egy olyan kimutatást, ami szerint a járványos betegségek visszaszorulása a higiénia javulásával volt egyenesen arányos, és ebben az összefüggésben az oltások elterjedése csak egy apró kilengést okozott. A franc se tudja hol láttam, szívesen előkeresném, eh.
Mindenesetre egy egészséges kompromisszumban benne lennék: oltsák az embereket a 2-3 legveszélyesebb _még létező_ és valódi veszélyt jelentő járvánnyal szemben, a többit meg felejtsük el.
Inaara 2013.01.28. 19:17:09
Az a baj, hogy a nyugati orvoslásban túlságosan a kórokozóra összpontosítanak, nem pedig az immunrendszerre. Pasteur indította el a kórokozó-elméletet, mely szerint a betegségeket a kórokozó mikroorganizmusok okozzák. Sokat vitázott egy másik tudóssal, Bernard-dal, aki erősen hitt abban, hogy a beteg állapota sokkal meghatározóbb a betegség kialakulásában, s arra kellene törekedni, hogy a szervezet belső "felségterületét" (ezt a szót használta) tegyék alkalmatlanná a kórokozók számára. Halálos ágyán Pasteur ezt mondta: "Bernardnak igaza volt.A kórokozó semmi. A szervezet belső védekezőrendszere minden."
Van egy olyan elmélet is, mely szerint a vírusok és baktériumok nem "okozzák" a betegségeket. Amit a tudomány bizonyítéknak tart, azok csupán megfigyelések, korrelációk: egy bizonyos fertőző betegség megléte esetén mindig jelen van egy bizonyos vírus/baktérium. A tudomány kauzalitásként interpretálja a korrelációt.
Bobemara 2013.01.29. 00:53:33
Meg kell találni a megfelelő életmódot (mozgás, táplálkozás, lelki feltöltődés, stb.), aminek a mai kultúrkörnyezet sem igazán kedvez (ld. élelmiszer"ipar", stressz), higiénia ide vagy oda.
Való igaz, a higiénia is fontos, abban mindenképpen, hogy legyek, patkányok, csótányok, egyebek minél messzebb kerüljenek az ember környezetétől. Viszont ez jelenleg nincs mindenütt biztosítva.
Amúgy én se vagyok gyógyszerzabáló, inkább az alternatív megoldásokat preferálom :-))
Viszont nekem még volt iskolatársam, akinek járógépben volt a lába, mert belecsúszott az utolsó gyermekbénulás-járványba. Emlékszem a vastüdőben élőkre is, szóval, ha lehet, ilyesmit többet ne kelljen látnom, tudnom.
Igaz, emlékszem a Contergan-bébikre is. Ennek egyenes következménye volt, hogy a várandósságom alatt semmiféle gyógyszert nem voltam hajlandó a számba venni, még amikor meghűltem és nagyon köhögtem, lázas voltam, akkor sem.
Deansdale 2013.01.29. 11:04:29
Homokdűne 2013.02.06. 14:23:06
Sokszor olyan érzésem van, amikor védőoltás kapcsán az 50-60-70 évvel ezelőtti betegségeket említik érvként a pártiak, mintha azt az 50-60-70 évet "átugranának" és nem akarnak tudomást venni arról, hogy a világ és az életkörülményeink azóta változtak (és ezt messze nem csak a higiéniára értem).
Egy rakás betegség magával az oltással is terjedt anno - ezen érdemes elgondolkodni, a mostani bárányhimlő oltás pl. egyik lehetséges mellékhatása övsömör - akkor miről is beszélünk? :-)
Homokdűne 2013.02.06. 14:24:22